Oto logo strony. Piękne ono jest

Akcja - Operacja

Uczniowie klasy 3d wzięli udział w „medycznym” projekcje pt. „Akcja – Operacja”.  Przez kilka dni nasza sala zmieniała się w prawdziwą przychodnię, gabinet lekarski oraz salę szpitalną.

Kolaż przedstawia uczniów klasy 3d podczas zajęć "medycznych" oraz spotkań z pielęgniarką szkolną i ratowniczkami medycznymi.

Poprzez bezpieczną zabawę i doświadczenia, uczniowie poznali tajniki ciała oraz pracę lekarza, pielęgniarki i ratownika medycznego. Dzieci opatrywały swoje maskotki, zaopatrzone w stetoskopy, pulsometry, termometry badały swoje parametry życiowe i uczyły się jak działa ludzki organizm. Podczas zajęć wychowankowie zamienili się w zespół medyczny. Poznali najważniejsze organy i dowiedzieli się jak dbać o zdrowie. Najwięcej emocji wzbudziły zadania, które pozwoliły im poczuć się jak na prawdziwym bloku operacyjnym.

Naszą salę odwiedziły panie ratowniczki, które przeprowadziły z uczniami niezwykle ważne warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz opowiedziały dzieciom jak wygląda ich codzienna praca. Z kolei pani pielęgniarka skupiła się na codziennych nawykach, które budują silny, zdrowy organizm.

Projekt okazał się świetnym sposobem na oswojenie lęku przed wizytą u lekarza. Spotkanie z ratowniczkami i pielęgniarką, wcielanie się w rolę pacjenta, lekarza oraz bezpośredni kontakt z medycznymi akcesoriami pozwoliły dzieciom oswoić strach, który często towarzyszy im podczas wizyt w gabinetach lekarskich lub szpitalach.

Katarzyna Stepka

powrót  do kategorii
Poprzednia Następna

Pozostałe
aktualności